STANOVY SPOLKU PRO BŘEVNOV

ČL. I.

Úvodní ustanovení

1. Název spolku: Spolek Pro Břevnov (dále též „spolek“).

2. Sídlo spolku:  Hošťálkova 1950/27, 169 00, Praha 6.

3. Spolek Pro Břevnov je spolek ve smyslu ustanovení § 214 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., a jako takový je právnickou osobou způsobilou k právnímu jednání.

4. Spolek Pro Břevnov je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování společného zájmu, kterým je rozvíjení aktivit, které vedou ke zlepšení života v Břevnově. Hlavním místem zájmu spolku je katastrální území Břevnova.

Posláním spolku je zejména:

1. vytvářet a zprostředkovávat aktivity, které by vedly ke zlepšení kvality života obyvatel Břevnova
  2. monitorovat dění na Břevnově, zejména aktivity, které by vedly ke zhoršení kvality života obyvatel
  3. napomáhat lepší komunikaci občanů s radnicí MČ Prahy 6
  4. propojovat lokální aktivity, organizace a podniky
  5. podporovat vytváření vztahu a spoluodpovědnosti obyvatel Břevnova k místu, kde žijí, a podporovat rozvíjení sousedských vztahů a navazování na místní tradice
  6. chránit přírodní a historické hodnoty území a vykonávat obecně prospěšné činnosti, vedoucí k jejich ochraně.

5. Vnitřní organizace spolku, práva a povinnosti členů i volených orgánů spolku se řídí těmito stanovami, které jsou uloženy ve svém úplném znění v sídle spolku.

čl. II

Činnost spolku

Hlavní činnost spolku směřuje k ochraně a uspokojení společných zájmů a naplňování poslání, tak jak jsou stanoveny v  čl. I, a to je prováděno zvláště prostřednictvím:

1. aktivní spolupráce s radnicí MČ Prahy 6
    2. spolupráce s místními občany a ostatními lokálními spolky
    3. pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí
    4. účast ve správních i jiných řízeních v lokalitě, při nichž mohou být dotčeny zájmy ochrany přírody a památek nebo zájmy obyvatel lokality
    5. v souladu s cíli své činnosti se bude spolek obracet na státní orgány a instituce s podněty, stížnostmi a žádostmi.

čl. III.

Členství

1. Členství ve spolku je dobrovolné. Členem Spolku Pro Břevnov (dále jen „člen“) se může stát každá fyzická osoba starší 18 let, bez rozdílu pohlaví, vyznání, politického a sociálního zařazení, národnosti, rasy a státní příslušnosti.  Členy spolku se mohou stát i právnické osoby.

2. Fyzická nebo právnická osoba se stává členem ke dni rozhodnutí výboru spolku o přijetí její žádosti o členství. Výbor spolku může odmítnout přijetí žadatele o členství, pokud dojde k většinovému názoru, že přijetím žadatele za člena by bylo nebo mohlo být ohroženo řádné plnění poslání spolku.

3. Členství zaniká

(a) dobrovolným vystoupením člena písemným oznámením o ukončení výboru

(b) úmrtím člena

(c) vyloučením člena – výbor spolku má právo vyloučit člena, pokud svým jednáním porušuje její zásady a cíle nebo zanedbává členské povinnosti nebo ohrožuje řádné plnění poslání spolku