Co je Pro Břevnov:

Občanská iniciativa Pro Břevnov vznikla v květnu 2013.  Jsme zájmové sdružení občanů nejrůznějšího věku i profesí, které spojuje místo bydliště na Břevnově a snaha aktivně se podílet na dění v naší čtvrti.

Konkrétní cíle:

1. napomáhat lepší komunikaci občanů s radnicí MČ Prahy 6
  2. monitorovat dění na Břevnově, zejména aktivity, které by vedly ke zhoršení kvality života obyvatel (např. developerské projekty)
  3. vytvářet a zprostředkovávat aktivity, které by vedly ke zlepšení kvality života obyvatel Břevnova (kulturní, společenské a jiné akce)
  4. propojovat lokální aktivity, organizace a podniky
  5. podporovat vytváření vztahu a spoluodpovědnosti obyvatel Břevnova k místu, kde žijí, a podporovat rozvíjení sousedských vztahů a navazování na místní tradice

Náš tým:

michalv

Michal Volf

Architekt. V Břevnově se pohybuje od narození, trvale se v kopci nad Bělohorskou usídlil v roce 2010. Nejčastěji jej můžete potkat na Ladronce, kam chodí běhat anebo lyžovat, i když není zrovna sníh.

Anna Hradilková

Žije v Břevnově od roku 1983, s přestávkami, kdy žila 5 let v USA a rok v Izraeli. Břevnov jí přirostl k srdci, vychovala zde své děti a je ráda, že tu mohou vyrůstat i její vnoučata.

Iva Roštárová

Náplava z jižních Čech. Usídlila se nejdříve na Hvězdě a už se jí odtud nechtělo. Profesí učitelka v MŠ. Nyní matka dvou malých dětí, občasná divadelnice.

zuzanav

Zuzana Vojtová

Absolventka atelieru Knižní kultury a písma na UMPRUM. Ráda byla babysitterem v New Yorku a grafičkou v Divadle v Dlouhé. Nyní je na volné noze v Břevnově.

luciep

Lucie Prokopcová

Účetní. V současné době si užívá radostí rodičovské dovolené.

Marek Šálek

Novinář, editor magazínu Reportér. Spoluautor knížek Vesnice v rovnováze, Libkovice: Zdař bůh! a Novináři nejsou zlí. Spoluzakladatel Sdružení Tejnka, kterému se podařilo ze čtvrti určené k demolici vytvořit jednu z nejpříjemnějších částí Prahy. Břevnovský patriot, slávista a potulný fotograf. Člen správní rady Nadace Via.

Daniela Šálková

Žije v Břevnově na místě bývalé osady Tejnka. Je jednou ze zakladatelek stejnojmenného sdružení, jehož posláním je udržet jedinečný ráz této „vesnice ve městě“ a přispívat k jejímu zvelebení. Obzvlášť pyšná je na nároží s pítkem, které vzniklo díky iniciativě Tejnky. Ráda se potkává se sousedy, a proto organizuje nejrůznější uliční akce. Dlouholetá ředitelka Divadla v Dlouhé.

Josef Filip

Analytik. Vyrůstal v centru Prahy na Anenském náměstí, na druhý břeh Vltavy a na Břevnov ho přivedlo Gymnázium Jana Keplera v roce 1996, od té doby již Břevnov neopustil a od roku 2004 zde žije. Po přesunu postrádal na Břevnově náměstí než objevil krásu Bělohorské a začal usilovat o její zvelebování. Snaží se, aby v ulicích bylo co nejvíce stromů.