Vážení Břevnováci a příznivci naší čtvrti,

rádi bychom vám představili občanskou iniciativu Pro Břevnov a přizvali vás ke spolupráci. Jsme lidé různého věku a rozmanitých profesí. Spojuje nás však místo bydliště a snaha podílet se na dění v naší čtvrti, ovlivňovat klíčová rozhodnutí týkající se budoucnosti Břevnova.

Od září 2013 každoročně připravujeme uliční slavnosti Zažít Břevnov jinak, provázeli jsme zájemce po čtvrti při komentovaných prohlídkách v rámci Dne architektury, upozornili jsme na netransparentní způsob výběrového řízení na provozovatele KC Kaštan. Iniciovali jsme rovněž debatu o proměně Bělohorské třídy, které se zúčastnil primátor Tomáš Hudeček a připomínkovali jsme rekonstrukci tramvajové trati – ve snaze posílit ráz Bělohorské jako bulváru s pestrou skladbou obchodů a služeb.

V podobném duchu hodláme pokračovat: dávat dohromady zájemce o dobrovolnou činnost ve prospěch Břevnova, prohlubovat komunikaci mezi zdejšími obyvateli, podnikateli a institucemi, propojovat cesty mířící k tomu, aby se nám tady dobře žilo. Pokud byste se do našich aktivit chtěli zapojit, kontaktujte nás!