Točna Dlabačov má nové provozovatele

Točna Dlabačov má nové provozovatele

Tramvajová smyčka Dlabačov je nevšední místo k odpočinku: na bývalé spartakiádní tramvajové točně funguje malé bistro, jehož nabídku si můžete vychutnat nejen pod širým nebem, ale i ve vyřazeném tramvajovém vozu T3.  Nový tým kolem Točny Dlabačov nenabízí jen příjemné posezení, ale chystá také řadu komunitních akcí.

Ve čtvrtek 6. června od 15 hodin proběhne společné šití podsedáků z upcyclovaných materiálů, druhou kolektivní tvorbou bude v sobotu 8. června od 15 hodin výroba břevnovského patchworku pod vedením kolektivu Knedlík z UMPRUM, na který každý příchozí může otisknout kus sebe sama. V neděli 16. června od 14 hodin se koná největší z akcí: velká komunitní hostina. Se spřáteleným bistrem Línej Karel připraví Točna den plný společného trávení. Bude tráven společnou výrobou dipů a omáček, pečením pizzy a jejím trávením na trávě! Návštěvníci mohou na hostinu přinést vlastní jídlo na ochutnání, drinky budou k dispozici na baru.

Kdo jsou lidé kolem Točny a jaké jsou jejich cíle?

Parta z Točny vlastníma očima:
Parta kolem současné Točny, která před sedmi lety „zamlada“ utekla z Břevnova do víru velkoměsta, měla štěstí spoluvytvářet mnoho krásných míst. Přesto se vždycky nočními spoji vracela domů, do kopce za teplem břevnovského a bělohorského domova, doufajíc, že jednoho dne už nebude třeba prodírat se davy turistů tam dole. Mnoho vody proteklo Vltavou, než se objevilo místo, které by s jejich přítomností mohlo ožít. Jednou to zkusili a nevyšlo to, ale další série náhod je přivedla zpět. Teď, o tři roky později, znovu a úplně jinak.

Jaké jsou naše cíle?
Žijeme v nelehké době, a tak bychom byli rádi, kdyby se Točna Dlabačov stala, s trochou kolektivní snahy, místem, kde by všechno bylo o něco hezčí. Díky politické snaze byla tato jedinečná lokalita zachována a se špetkou péče se může za pár let proměnit z brownfieldu na výstavní skříň Břevnova, veřejného prostoru, tramvají i Prahy 6 jako takové, a přitom si zachovat svůj charakter.

TSK teď opravila unikátní dlabačovskou lávku a naším cílem je nyní obdobně podpořit břevnovskou komunitu. Za první měsíc provozu jsme vychytali pár mušek, i když některé stále poletují. S čistým svědomím vám z přívěsu můžeme, každý všední den od 16 hodin a o víkendech od 11 hodin, nalít čistého vína i piva. K dispozici jsou venkovní hry, sdílený kufr na hračky, spousta místa na trávě i betonu… a samozřejmě ta naše tramvaj, té-trojka. Plánujeme na léto mnoho událostí: tvořivé workshopy ze série ne~dílna, koncerty a debaty. Aktivní jsme převážně na Instagramu, ale nejlepší to je stejně na místě, tak se stavte, těšíme se na vás!

Parta z Točny

Točna Dlabačov (@tocna.dlabacov) • Fotky a videa na Instagramu

Línej Karel: https://www.facebook.com/linejkarel/

fb Točna Dlabačov: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083308212516

Daniela