Děkujeme, že jste s námi zažili Břevnov jinak

Děkujeme, že jste s námi zažili Břevnov jinak

Další ročník oblíbené sousedské slavnosti se letos konal v sobotu 16. září. Po čtyřech sezónách, které využívaly především schodiště na Drinopolu, jsme se rozhodli slavnost více rozšířit na Bělohorskou ulici.

Připravili jsme poznávací hru „Bělohorská, náš bulvár“. Všichni soutěžící, kteří soutěž dokončili (bylo jich téměř sto), dostali dárkový balíček od místních firem. Jako nejmilejší místo na trase vybrali soutěžící Studio Paleta z Bělohorské, které připravilo dílnu na výrobu masek.

Na Drinopolu byl připraven Stůl pro Břevnov, místo sousedských setkávání. Navařili jsme kávu, čaj a kakao, upekli dobroty, a poseděli se sousedy, z nichž mnozí přispěli na společný stůl dalšími lahůdkami.

Na Bělohorské se vyráběli panáčci Břevnováčci (Galanterie Veko), grilovaly souvlaki a tančilo (Greek life), tvořilo v dílnách (Paleta, Cesta domů), připravena byla i komentovaná prohlídka výstavy (Galerie Nativ). Otevřeno měli také v České keramice.

U Kaštanu byl tradiční bazar knih, blešáky, lekce líčení, stánky taneční školy Astra, herny a dílny. Svou novou knihu pohádek nejen z Břevnova Dobrodružství pana Kolečka/Pohádky od Hvězdy podepisovala autorka Michaela Mlíčková Jelínková. Výstava o Pavlu Bobkovi v Pop Museu zaznamenala rekordní návštěvnost, plno bylo také v kavárně Únik. Na dračku šlo i grilované prase v zahradní restauraci před Kaštanem.

Děkujeme všem zúčastněným břevnovským podnikům, spolkům a živnostníkům, MČ Praha 6, která nás finančně podpořila, i sousedům Břevnovákům, kteří do toho šli s námi. Stálo to za to!

Daniela

Leave a reply