PŘIJĎTE ZAŽÍT BŘEVNOV JINAK – letos ve stínu palem

PŘIJĎTE ZAŽÍT BŘEVNOV JINAK – letos ve stínu palem

V sobotu 17. září 2016 od 14 do 20 hodin proběhne čtvrtý ročník uliční slavnosti Zažít Břevnov jinak. Přestože léto už je pomalu za námi, na Drinopolu si budete moci odpočinout ve stínu palem.

Jako každoročně se i letos sejdeme v okolí tramvajové zastávky Drinopol, přesněji schodiště mezi ulicemi Bělohorská a Pod Marjánkou. Třetí sobotu v září se tento prostor  promění v ideální místo pro uliční slavnost a sousedské setkání.

Budeme rádi, když se aktivně zúčastníte, ať už upečete sladký nebo slaný závin a přihlásíte ho do Břevnovského štrůdlování nebo když se objevíte na startu každoročního běhu do schodů. Co všechno vás čeká? Čtěte dál.

PROGRAM SLAVNOSTI

14.15 ZAHÁJENÍ: Matouš Rybka zahraje na pozoun

14.30 O NENASYTNÉ HOUSENEČCE – IVAdlo – interaktivní divadlo Ivy Roštárové. Pro malé i větší děti a hravé dospělé.

14:30 Tanec v sedě – Tančit se dá, i když vám nohy neslouží. Dva workshopy tance v sedě Zdeňky Bachtjanové jsou určeny nejen seniorům. Začátek v 14.30 a 17.30.

15.00 BĚH DO SCHODŮ: Soutěž v běhu do schodů je jedním z každoročních vyvrcholení naší slavnosti. Soutěží se v kategoriích „muži“, „ženy“ a „děti“, výherci získají řadu krásných cen.

15.40 VEREN: koncert břevnovského hudebníka

16:00 COOL DJ SCHOOL: Zájemci o DJing se budou moci pod vedením zkušeného DJe seznámit se špičkovou technikou a následně si i vyzkoušet techniku mixů či scratchování. Dozvíte se, jakým způsobem se jednotlivé skladby míchané do setu, vybírají a jak se dají pořídit. Na podestě schodiště pod Drinopolem.

16.00 POHÁDKY Z KNIHOVNY: tři krátké pohádky a jedna výtvarná dílna navíc (v případě nepříznivého počasí se akce koná v městské knihovně)

16:00 KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA PO BĚLOHORSKÉ: Komentovaná prohlídka hlavní břevnovské tepny s architektem Petrem Kučerou a urbanisty z Institutu plánování a rozvoje (IPR) přiblíží historii bývalé „říšské cesty“ a jejího okolí. Zaměří se také na prezentaci koncepční studie IPR, která ukazuje možné úpravy tak, aby se z pouhé komunikace stal i příjemný pobytový prostor, městská třída. Délka trvání: cca 60 minut

17.00 BŘEVNOVSKÉ ŠTRŮDLOVÁNÍ: Přineste svůj soutěžní štrůdl (může být slaný i sladký) ke štrůdlovému stánku nejpozději do půl páté. Poté se sejde porota, složená z místních cukrářů a kuchařů a vybere štrůdlového krále Břevnova. Vítěz bude vyhlášen v 17 hodin a čeká jej voucher v hodnotě 2.000 korun na kuchařský kurz do studia Šelma v kuchyni. Pěkné ceny čekají i na další dva v pořadí. Na závěr budou zbývající kusy štrůdlů včetně vítězného nabídnuty k veřejné degustaci.

17.15 DIVADÝLKO NA LAVIČCE – pohádku pro nejmenší zahraje Tereza Patoláková z Klubu rodičů a dětí Dvorek

17.30 TOMBOLA: V tombole můžete vyhrát řadu cen od místních podniků. Lístky budou k dispozici u stánku se směnou knih již od 14 hodin. Chcete-li něco věnovat do tomboly i vy, napište nám na info@probrevnov.cz

18.00 KONCERT písníčkáře a výtvarníka Petra Hilského s doprovodem Pavla Liptáka

18.00 CO ROSTE V BŘEVNOVĚ – losování vítěze poznávací soutěže. Vítěz obdrží dárkovou poukázku na 500 Kč od květinářství Kytky od potoka.

18:15 TŘI V TOM (civilizační blues a přidružené songy) – koncert Ondřeje Konráda, Pavla Liptáka a Martina Kalendy.

19:00 TANČÍRNA IRSKÝCH SETOVÝCH TANCŮ – zkušení lektoři nás naučí základní figury tradičních irských tanců. http://www.sonasol.com/http://weekend.sonasol.com/

19.30 ROCK, BLUES AND SOUL – břevnovský patriot Jan Audrlický zahraje na závěr večera vlastní skladby

DÍLNY, HRY A PREZENTACE

Břevnov navštíví střelnice, jakou jste ještě neviděli. Nebo jste snad již stříleli z kuše gumovým netopýrem?

Budete moci vyzkoušet nebo i koupit hit 80. let – skákací gumy.

Naučíte se vázat kytice z lučního kvítí

Můžete si koupit ručně dělané korále z recyklovaných materiálů.

Mladší si budou moci zkusit práci DJe na nejmodernější technice

Dámy se mohou nechat zdarma nalíčit a odborně si poradit od zkušené kosmetičky.

REGINA DESIGN – originální móda, hračky a doplňky z Malovanky. Ve spolupráci s další aktivní Břevnovankou RENY, majitelkou obchůdku na Bělohorské. Pro návštěvníky bude připravena dílna na výrobu dekorativních předmětů z filce.

NOCTAMBULE – autorská oděvní tvorba sousedky z Dejvic Martiny Fajmanové.

Michaela Dragounová – oblečení a doplňky pro ženy a děti, recy kousky.
http://www.fler.cz/shop/dragouns

Radka Myšková – ŠPERKY Z MEXIKA.V zemi opeřeného hada prožila více než 3 roky života, poznávala místní život i kulturu a studovala na tamní univerzitě. V současnosti dováží z Mexika šperky z přírodních materiálů jako palmový ořech či kávová zrna, ručně vyráběné šperky z mexického stříbra zdobené opály, perlami či perletí a potěšit se můžete pohledem na rukodělnou mexickou keramiku. O svých zážitcích z Mexika píše v blogu http://radkamyskova.blog.idnes.cz/http://www.sperkyzmexika.cz/

Pobočka Městské knihovny z Bělohorské ulice připraví výtvarnou dílnu a několik minipohádek pro nejmenší.

Na workshopu  Ateliéru Kaštan si budou děti vyrábět vlastní razítka.

Dílnu připraví i Studio Paleta. Na dílně pro malé, větší i největší budeme dělat knížku či leporelo s frotážemi břevnovských povrchů a struktur. Přijďte zažít Břevnov ještě z jiného pohledu než ho znáte a odneste si s sebou vlastnoručně vyrobenou knížku se stránkami plnými obrázků toho, co nás obklopuje každý den a ani o tom nevíme. Srdečně zveme všechny děti i jejich rodiče, prarodiče a kamarády.

U stánku Cesty domů se budete moci seznámit s papírenskou i nakladatelskou produkcí tohoto sdružení, podpořit jej můžete také nákupem v dobročinném bazaru.

Ani letos nebude chybět oblíbená Přešívárna (samoobsluha s dopomocí pro ty, kteří si chtějí s originálně vylepšit svůj šatník). Přineste si části své garderóby, které již vás omrzely (trička, sukně apod.) a můžete za použití našich strojů a šicích potřeb vtisknout starým kouskům novou tvář. Pomohou vám s tím Alena  a Anna Fendrychovy.

Spolek Poutní cesta Hájek vám naplánuje pěkný výlet po okolí.

Ještě jste nebyli v Muzeu hl. m. Prahy na výstavě o Břevnově? Nevadí, muzeum přijde za vámi na Drinopol.

Spolek Nesedím, sousedím představí projekt chystaného břevnovského komunitního centra. Přijďte si popovídat, jaké komunitní centrum byste si představovali. U stánku zazní také gypsy jazz Petra Bachtjana a jeho přátel a proběhnou workshopy tance v sedě – tuto aktivitu nejen pro seniory můžete v budoucnu najít právě v Komunitním centru Břevnov/Střešovice.

Své knihy, obrázky a ilustrace představí břevnovská výtvarnice Adéla Rúčková Moravcová.

Lektoři z Domu dětí a mládeže vás naučí žonglovat,  členové chovatelského kroužku přinesou své svěřence a někteří domácí mazlíčci najdou i nového majitele.

Děti se budou moci zanořit do barevné PETynky.

Máte přečteno? Přineste knihy a vezměte si místo nich jiné. Kdo ještě nic nepřečetl, může si knihy za symbolické částky koupit.

Pro ty, kdo se chtějí zbavit nepotřebných věcí, bude připraveno místo na sousedský bazar. Stolky, věšáky či ramínka si vezměte vlastní a dejte nám vědět, že přijdete, ať vám můžeme zajistit místo.

SPORTOVNÍ AKTIVITY

15.00 BĚH DO SCHODŮ: Soutěž v běhu do schodů je jedním z každoročních vyvrcholení naší slavnosti. Soutěží se v kategoriích „muži“, „ženy“ a „děti“, výherci získají řadu krásných cen.

PING PONG na schodech: ani letos nebude chybět ikona naší slavnosti, pingpongový stůl, rozpůlený drinopolským zábradlím

KROKET v parčíku: v parčíku pod ulicí Pod Marjánkou si budete moci vyzkoušet  sport, dobře známý z Alenky v kraji divů.

DOBROTY NEJEN Z BŘEVNOVA

Až vás unaví sportování, umění a další atrakce, které pro vás chystáme, můžete si v klidu posedět, popovídat a občerstvit se: už teď se na vás těší břevnovští kavárníci a další stánkaři, kteří na jeden den otevřou své krámky přímo na ulici.

Budete moci ochutnat třeba řecké speciality z prodejny Greek life nebo lahůdky od kuchařského studia Šelma v kuchyni, které také věnovalo cenu pro vítěze Břevnovského štrůdlování – voucher v hodnotě 2.000 korun na kuchařský kurz. Občerstvit se budete moci také u tradičního partnera slavnosti – kavárny Únik z Kaštanu nebo speciality z několika světadílů od kuchařského studia Šelma v kuchyni, které také věnovalo cenu pro vítěze Břevnovského štrůdlování – voucher v hodnotě 2.000 korun na kuchařský kurz. Palačinky od maminky chystá Klub rodičů a dětí Dvorek. Čerstvé pečivo z vlastní pekárny nabídne stánek Středových pekáren, které jsou dárcem voucherů pro vítěze oblíbených soutěží – běhu do schodů i Břevnovského štrůdlování. Chybět nesmí ani vynikající pivo Svatý Norbert z Klášterního pivovaru Strahov U Marjánky na statku – https://www.facebook.com/umarjankyOblíbená prodejna z Bělohorské, kam chodíme nejen pro čerstvé ovoce zeleninu a bylinky, ale i pro další farmářské produkty, připraví ochutnávky a soutěže.

DOPROVODNÉ AKCE MIMO DRINOPOL

Nejen na Drinopolu lze zažít Břevnov jinak. Také letos bude pro vás zdarma otevřeno PopMuzeum v Kaštanu, kde můžete navštívit aktuální výstavu  Rhythm & Soul Michala Prokopa (do 18 hodin). Přilehlá kavárna Únik připravila PROMÍTÁNÍ stejnojmenného půlhodinového dokumentu. Přijít můžete kdykoli, promítá se ve smyčce.

V 16 hodin vás čeká KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA PO BĚLOHORSKÉ: s budoucí podobou naší hlavní tepny vás seznámí architekti z Institutu plánování a rozvoje

POŘADATELÉ A PŘÁTELÉ

Hlavním organizátorem sousedské slavnosti je spolek Pro Břevnov ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat – koordinátorem akce Zažít město jinak. Finančně nás podpořila MČ Praha 6. Více na http://zazitmestojinak.cz/

Děkujeme také všem dárcům a partnerům.

Kuchařské studio Šelma v kuchyni – vítěz Břevnovského štrůdlování získá voucher na kuchařský kurz. Ceny do soutěží věnují také další místní podniky, vyhrát můžete například volné vstupenky na představení a koncerty do Kaštanu pro děti i dospělé, vouchery na odběr pečiva a jiných dobrot ze Středových pekáren nebo výpravné kuchařské knihy.

Fotografie z minulého roku:

13466513_824209004377024_6178041442546687978_n 13524465_824208067710451_715832519967807087_n 13510879_824208107710447_990753323430263436_n 13439120_824208131043778_1834359797553511281_n 13529120_824208134377111_1466683224589865150_n 13537771_824208171043774_7933810877432194932_n 13466483_824208184377106_6930382804488472443_n 13529021_824208204377104_3091469611122950972_n 13510795_824208281043763_377305654787923977_n 13557838_824208267710431_4577265317230613624_n 13532935_824208307710427_7446570782856262524_n 13537742_824208391043752_8855403731892624_n 13521837_824208414377083_5687039164301871683_n 13521889_824208454377079_2431521983050132456_n 13537534_824208474377077_2320340841762772394_n 13495231_824208524377072_3618767277965163734_n 13516272_824208504377074_8259960293486948975_n 13466394_824208547710403_1580667831041807046_n 13512150_824208561043735_8070695015835372712_n 13510811_824208591043732_958826525945668200_n 13510833_824208614377063_2548386636484354698_n 13521987_824208644377060_86609383675748905_n 13528840_824208701043721_4528120739488653795_n 13512169_824208681043723_2630389164358050396_n 13524541_824208741043717_8913478570734091207_n 13501991_824208787710379_1487593675916446908_n 13533024_824208804377044_4189217456019745323_n 13512020_824208831043708_5871690840760267845_n 13466477_824208861043705_4468427617974129710_n 13528789_824208884377036_1524551453878491174_n 13494837_824208894377035_1438567233681727185_n beh-drino

Zuzana

Leave a reply