zbj_logo_barvaZažít Břevnov jinak 2018

  1. ročník sousedské slavnosti

Sobota 15. září 2018

________________________________________________________________________

Sousedské slavnosti se už pár let dějí pod záštitou širší akce Zažít město jinak. Sousedé po celé republice při ní dají na jedno odpoledne každodenní starosti stranou. Břevnovští obchodníci, lidé se zajímavými koníčky, hospodští i kavárníci, babičky, šikovné děti – zkrátka Břevnované!

Vytvoříme zábavné a pohodové místo pro všechny.

Po letech, kdy se břevnovské „Zažít město jinak“ konalo na Drinopolu, upínáme pozornost k novému místu. Je jím břevnovská poliklinika a blízké okolí. Ptáte se, co nás inspirovalo k výběru?

  • Smyslem akce je oživení míst, která jsou zastíněna každodenností a nežádají zastavení. Okolí polikliniky s přiléhající zelení a příjemnou návazností na Bělohorskou ulici je jedním z těch míst, které zaslouží pozornost.
  • Poliklinika je vizuální i užitnou dominantou Břevnova, součástí občanské vybavenosti a zároveň je výrazným architektonickým elementem čtvrti.
  • Prostranství před poliklinikou se volně přelévá do parku ve svahu a najdeme zde i schody, které na břevnovské slavnosti rozhodně nesmí chybět…. aneb těšíme se na všechny závodníky běhu do schodů!
  • Městská část Praha 6 nám laskavě vyšla vstříc a umožní využít vnitřní prostory polikliniky jako zázemí akce.

Přípravy začínají už nyní, ozvěte se nám! ZDE najdete výzvu k účasti. Dozvíte se tu, jak se můžete zapojit a udělat Břevnov městem snů – právě tak zní téma letošního ročníku slovy autorů celorepublikového konceptu Zažít město jinak.

Kontakt: Klotylda Marková, klotylda.markova@gmail.com, 721 347 911

Fotografie z předchozích ročníků slavnosti najdete v naší fotogalerii.